— Падайте ниць, холопи! Де моє царське пиття?! Всім голови відрубаю!
— Ла-ла-ла-ла, о ла-ла-ла, о… О-о-о!!! Ні, все-таки, це не той репертуар. Треба підібрати щось краще…
— Вже можна вішатись? А то у мене вже все готове — мотузка там, мило…
— Не зможеш — звалишся. Тут усе таке ніяке... Йди до сусідів, може, у них зможеш. Ще й допоможуть.
— Руш, тільки не на кухню, Рія тебе вб'є! *гуркіт* Матері твоїй ковінька… І що цього разу?
— Террі, не розмахуй тут своїм дворучником! Йди на двір! Ти вже подерла всі шпалери, порізала шафу і штори з тюллю. А нам тут ще жити… Орві, годі вештатись по квартирі як мати народила!! Що означає «я не голий, мене хвіст прикриває»?!?
— Йохана ковінька, ці тупі кажани знову набухались і нагидили в умивальник. До речі, а де ці драні хом'яки?!
— А-а-а-а-а!!!! Заберіть звідси цих тварюк!!!!
— …блін, знову Алора їх в унітазі побачила. Руш, не треба!!!!!
Я сиджу в шафі, у вухах навушники, в котрих репетує музика, на колінах ноутбук, і я намагаюся написати хоч щось. Виходить хреново — скажу зразу. Дурдом у квартирі заважає.
А мені треба написати хоч щось, хоч краплиночку, та пошвидше, інакше плакала моя книга та все інше. Головний мене закопає, і буде правий.
Не розумієте, чому я сиджу в шафі і що тут взагалі відбувається? Та ще розповідь… Ну, слухайте.
Місяць тому…
Радісно стрибаючи не згірш гірської кози, я, наспівуючи собі під носа улюблену пісню, мчала додому.
Настрій був пречудовий, адже сьогодні я затарилася кількома фентезі-новинками, також купила свій улюблений шоколадний тортик, що дозволяю собі вкрай рідко, та сьогодні така чудова погода, і в голові бродять ідеї до моєї нової книги, і посмішка так і норовить розтягнутися до вух…
Ех, краса!
Якщо б я тільки знала, що така краса не протриває довго…
Я йду і посміхаюся, підставляючи обличчя на зустріч вітру; моє чорне волосся розвівається позаду мене, а зелені очі радісно дивляться на цей світ (не плутати зі словом «наївно»!). Навіть перехожі усміхаються мені у відповідь. Правильно, адже такий хороший день!
Не витримала і покрутилася навколо себе. Дехто проводжає мене нерозуміючими поглядами, дехто проводжає посмішками, дехто крутить пальцями біля скроні. Та мені байдуже — я усміхаюсь, я щаслива. Просто так щаслива.
Але годі вже стрибати по центральній площі! А то ще в дурку запхають. Ні, спасибі, не хочу. Піду я краще додому через парк. Так, звісно, довше, але ж сьогодні такий хороший день, що гріх не прогулятися просто так!
Я вже не стрибаю, а йду, обдумуючи ідеї до моєї нової книги.
Дозвольте відрекомендуватися. Мене звуть Валерія. Можна просто Рія. Брюнетка, зелені очі, невисока, струнка. Характер звичайний. Тобто, не соромлюсь усього на світі, але й не занадто самовпевнена. Золота серединка, як то кажуть. Обожнюю читати. Тому закінчила філологічний факультет нашого університету і зараз є письменницею! Ось так! Моя перша дилогія «На шляху віри» вийшла на ура, людям сподобалося, так що видавництво вимагає з мене чергову не менш цікаву книжку. Котру я, власне, і пишу зараз.
Так-от, щодо ідей…
Я пишу про пригоди лиса (він у мене чомусь підозріло схожий на Кураму з аніме «Наруто», але це в плані дев'яти хвостів) та його друзів. Лис цей вийшов у мене таким, що просто закачаєшся! Я навіть усміхнулася в очікуванні, уявивши собі на мить, що вже дописала книгу, і читачі читають її невідривно, облизуючись на цього красеня (це більше про читачок).
Думала би й далі, але думи мої порушила циганка, що підійшла до мене. Вона постійно швендяє по цьому парку і не дає людям проходу, чіпляючись зі своїм улюбленим «Позолоти ручку — всю правду розкажу!». Начебто комусь цікаво слухати її маячню. Та ще й після зіткнення з нею треба нервово перевіряти кишені, дивлячись, чи не поцупили у тебе щось цінне, на кшталт гаманця чи мобілки.
Я завжди стараюсь обходити цю дамочку десятими дорогами, та сьогодні настрій був надто вже хороший, щоб я забула про її існування в парку. Ото блін! Доведеться тепер вислуховувати її чергову маячню про хлопця-красеня, подружку-розлучницю, про кохання, котре все переможе, якщо я їй подам трошки грошей, і ще багато бла-бла-бла чого.
— Ай, дівчинонько, красунечко, не проходь повз! Покажи мені свою ручку — я всю правду тобі розкажу! — ця дамочка вчепилася в мою бідну кінцівку з усіх сил, котрих виявилося немало, і почала свої казочки. Одіта була в звичайний квітчастий циганський одяг. Обличчя звичайне, чорне волосся і такі ж чорні очі. — Чекає тебе, дівонько, доля непроста, випробування нелегкі та суджений незвичайний. І буде кохання велике та щастя ще більше, якщо зумієш усе гідно витримати і не зламатися. Нелегко тобі доведеться, красуне, але за щастя треба поборотись, адже нічого в житті не дається просто так… — а ось тут я вже не витримала. Вирвала руку з її чіпкої хватки і втекла подалі.
От спасибі тобі велике! Наступила на болючу мозіль! Одразу ж начебто почулися крики мами: «Тобі вже 25, а хлопця немає й досі! Як ти можеш так жити? Тобі заміж виходити треба, дітей народжувати, а ти все зі своїми дурнуватими книжками граєшся! Ні б як інші дівчата…» Настрій одразу ж упав нижче плінтуса. День припинив бути таким хорошим.
Постаралась заспокоїтися. Додому. Додому і заспокоїтися тортиком. Адже не даремно я його купувала, вірно? І нове фентезі! І нові ідеї!
Майже відразу навіть якось обличчям посвітлішала.
Та ну її, цю циганку! Вна ще й не такого наговорить, то що, зразу всьому вірити чи засмучуватись? Ото ще! Сьогодні такий хороший день, і я не дозволю зіпсувати собі настрій такою маячнею.
Викинувши з думок циганку, мамині гнівні крики та поганий настрій, я струсонула головою, глибоко вдихнула і покрокувала додому. Адже люди чекають на мою нову книгу! І я їх не розчарую! Обіцяю!
Одразу ж і посмішка повернулася на обличчя, і хороший настрій припурхав та вмостився на мені яскравим та веселим метеликом.
А мама… А у мами рожева мрія видати мене заміж і поняньчити внуків. Ну що зробити, у кожного своє. Добре, що хоч разом не живемо. Дуже навіть добре.
І вся така весела та радісна, я, ледь чи не розмахуючи цими своїми сумками, помчала додому, до тортика, фентезі та ідей, і вже не бачила, що стара циганка похитала вслід мені головою і тихо мовила:
— Ай-яй-яй, дитинко, краще б тобі було дослухати до кінця… — і просто розчинилася в повітрі. Наче хвилину тому її тут і не було.
Ніхто на це дивне зникнення не звернув уваги. Тільки легкий вітерець промчав у тому місці, де всього хвилину тому стояла дивна циганка.
***
Я поверталася додому вбита, втомлена, ніяка і з заздрістю згадувала той хороший день, коли я відчувала себе ледь чи не найщасливішою на світі.
Все почалося зранку, коли я поїхала у видавництво, де мені виписали наганяй за неквапливість стосовно книги, тоді засипали погрозами і вигнали до бісової матері. В сенсі, поки не напишу хоч половину — щоб навіть і не думала повертатися.
Потім у мене сперли гаманець. Не здивуюсь, якщо це з подачі тієї злощасної циганки. Хоча великих грошей там не було, але все одно прикро.
Далі мене забризкала брудною водою з найближчої калюжі машина, що проїжджала повз. А, я ж не сказала, що сьогодні з самого ранку дріботів бридкий дощ, а потім у мене парасолю віднесло вітром? Ну так-от, уявіть собі таку картину, а потім ще й мій настрій? Уявили? От і я не дуже. Було фігово. Дуже.
Але це були ще квіточки.
Коли я вже хотіла повертатися додому і забути цей день як страшний кошмар, страшний кошмар подзвонив мені. Тобто, мама моя подзвонила. І настрій тут же полетів у каналізацію, бо просто так поговорити про погоду вона ніколи не дзвонить.
Скривившись так, наче щойно на спір з'їла цілий кошик лимонів на пару з лаймами, відповіла, мимоволі здивувавшись, як ще в такий чудовий день у мене не сперли мобілку.
— Слухаю, ма?
— Валеріє, доню, а зайди-но до матусі зараз. Я маю для тебе сюрприз. — і відбій.
Вбитися об стінку! Знову чергового женишка приволокла! І обов'язково треба прийти. Бо якщо не прийду, то біда мені буде. Дуже велика.
Як я й говорила, «сюрпризом» виявився черговий женишок дивного вигляду. В сенсі, дивився він на мене дивно. Ну що зробити, якщо я пальто не встигла зняти, а воно все в чарівних плямах від калюжі?
Коротше, вони говорили, а я їла. Мама мене розхвалювала, як могла, дай їй ще час — я взагалі рятівницею всього світу виявлюсь.
Коли поїла — втекла. Ну не сподобався мені жених. Особливо те, з якою зневагою він дивився на мене весь час. Та й сам не великий красень, скажу я чесно.
Мама щось кричала вслід, та я не слухала — треба книгу писати, а то погано буде. Ні, серйозно, чому у всіх мами як мами, одну мене прагнуть пошвидше видати заміж? Чим я їй так не вгодила? Ех, жаль, тато помер. Він єдиний міг вгамувати маман. А так, після його смерті вона розійшлася не на жарт.
Стерла сльозинку, зітхнула і побігла далі. Все ж, тата я дуже любила, і досі за ним сумую.
Біля дому зайшла в продуктову будку й купила хліба і ще продуктів по дріб'язку, а то в холодильнику хоч хокей грай (добре, що частину грошей я тримаю в потаємній кишеньці). Зайшла в під'їзд і покрокувала до сходів, ігноруючи ліфт — адже знову не працює, це як пити дати. Добре, що хоч не живу на дев'ятому поверсі, а всього лиш на четвертому, та й сумок важких немає в руках.
Біля квартири, коли я витягувала на світ Божий ключа, і думала, що треба попарити ноги, щоб не захворіти (це ж бо осінь), мене насторожив шум за дверима. Начебто, телевізор не залишала ввімкненим, ноутбук теж, радіо у мене немає, без ключа теж ніхто несподівано прийти не міг, але що це за шум?
Двері все же відкрила. Ввійшла, очікуючи чи то злодіїв, чи то ще когось схожого. І завмерла просто посеред коридору. Як статуя.
Знаєте, краще б це були злодії!
Повз мене до дверей туалету промчав маленький дракончик. Навіть закрив за собою ці самі двері і звідти зразу ж залунали дивні звуки.
З ванни почулися чиїсь співи. Співали, до речі, добре, голос м'який та мелодійний, однак хто це був — я не мала ні найменшого поняття. І не пригадувала, щоб когось там залишала виспівувати.
З кухні потягнуло чимось згорілим і почулося якесь дивне пищання.
— Отримуй, гад!! — чийсь крик пролунав з вітальні, потім був якийсь тріск, за котрим знову затягнуло чимось згорілим.
— Терріно, я ж просив тебе нічого не чіпати, поки не повернеться господиня. Та ми навіть половини цих речей не знаємо і не розуміємо навіщо вони. — пролунав чийсь неймовірно красивий глибокий голос, і переді мною з'явився хлопець.
Поправка. Це був не простий хлопець. У простого хлопця не може бути довгого білосніжного, мов незайманий сніг у горах, волосся, з гори на котрому примостилися два чарівні, наче котячі вушка. У простого хлопця не може бути таких дивних витягнутих зіниць, наче у хижого звіра. У простого хлопця гострі на вигляд ікла не виступають над губою. У простого хлопця не може бути хвоста, причому, зразу трьох, котрі то показуються мені, то зникають з вигляду. У простого хлопця немає гострих пазурів на руках. Простий хлопець не може бути таким високим і струнким та ще й у міру накачаним (не надто багато, а саме так, як я люблю). Простий хлопець не може бути одітий у високі, до самого коліна шнуровані чоботи-ботфорти з якоїсь дивної шкіри, шкіряні штани, що йдуть в облипку його офігенних ніг, і таку ж в облипку тонку жилетку з невеликою шнуровкою, а на руках — залізні наручі. І, зрештою, простий хлопець не може бути настільки вродливим — наче щойно зійшов з обкладинки стильного журналу, де його перед тим як слід відфотошопили. Надто вже нереальна і фантастична врода.
Якусь мить він витріщався на мене, а тоді як зарепетує:
— Народ, господиня повернулась!!!
На кухні запищали ще сильніше, відкрилися двері туалету, і звідти виліз дракончик, обсмердівши нас з усіх боків, у ванній припинили співати, а з вітальні полилася нецензурна лайка.
Та знаєте, перш, ніж спитати хто всі ці люди і що їм усім тут треба, я відмітила, що цей біловолосий хлопець когось мені дуже нагадує. Аж занадто нагадує, я б сказала...
Тоді я геть недоречно згадала, що треба би сісти за книгу… і тут мене наче молотком по голові огріло.
Випустивши з рук сумку й пакет, я повільно осіла на підлогу, не припиняючи дивитися на цього дивного хлопця, і, не вірячи своїм очам, прошепотіла:
— Орві? Це ти?..
Що він відповів — не в курсі. Тому що благополучно знепритомніла.
|